Tri boda iz Širokog putuju u Tuzlu

• 18. Maja 2022.
  • 479 Pregleda

Eurogolom Petra Mišića fudbaleri Tuzla Cityja savladali su minimalnim rezultatom 0:1 domaći Široki u zaostaloj utakmici M;tel Premijer lige BiH!

Iako oslabljeni bez nekoliko važnih igrača, Plavi su odigrali jako dobro i potpuno zasluženo došli do trijumfa.

Trener Ahmetović je ispred Fejzića postavio u zadnju liniju Nukića, Šukilovića, Čelikovića i Mehidića, ispred njih je bio Karjašević kao centralni vezni a ispred njega ofanzivna četvorka Mišić, Džafić, Mehanović i Mešinović te u vrhu Krpić.

Na gol se čekalo svega pet minuta. Nukić je brzo izveo aut a neopreznost domaće odbrane koristi Mišić koji iskosa sa desne strane pogađa suprotne rašlje.

Mogli su Plavi do 0:2 u finišu prvog dijela, kada je Nukić srušen u kaznenom prostoru, ali Džafićev udarac sa 11 metara pročitao je domaći vratar.

U nastavku susreta Tuzlaci su prepustili inicijativu domaćinu koji je imao više od igre, a naši su prijetili iz kontre a priliku su dobili Mehmedović, Tomašević i Gavrić koji su dali doprinos u ostvarenju velike pobjede.

Dva kola prije kraja, Plavi imaju pet bodova više od trećeplasiranog Borca i za ovjeru druge pozicije potrebna su im još dva boda protiv Posušja i Leotara.