Tuzla City bolji od Slobode u gradskom derbiju

• 28. Septembra 2020.
  • 994 Pregleda

U okviru 9.kola M;tel Premijer lige BiH, tuzlanski gradski derbi između Tuzla Cityja i Slobode pripao je Plavima, koji su na krilima Crnkića i Ubiparipa slavili sa 2:1.

Prije ovoga susreta Plavi su i važili za favorita što su na terenu i opravdali te sasvim zasluženo došli do trijumfa.

Trener Zlatan Nalić u ovaj duel je izašao sa nešto izmijenjenom postavom, gdje je u zadnjoj liniji ispred Muminovića šansu dao na desnom boku Đeriću, gdje su još bili Barišić, Kojić i Rugašević.

U veznom redu su startali Karjašević i Nikolić defanzivnije te Crnkić, Džafić i Nukić ofanzivnije a Ramić u vrhu napada.

Od prve minute Plavi su zagospodarili Tušnjem a odmah nakon tri minute prijetili su Nikolić, Karjašević a onda i Crnkić, no Sloboda je sačuvala svoje mrežu.

U 10.minuti bilo je 1:0. Nikolić je izveo korner, Barišić najviše skače a na drugoj stativi Crnkić je bio na mjestu i pogodio za vodstvo.

U 24.minuti Džafić a pet minuta kasnije Nukić prijete, no nema gola.

U sudijskoj nadoknadi Sloboda prvi puta ozbiljnije prijeti, ali nakon odbrane Muminovića, Đerić s gol-linije spašava gol pa se na odmor otišli minimalnom prednošću Plavih.

U 53.minuti Sloboda je imala situaciju “jedan na jedan” ali Muminović sjajno reaguje.

Dva minuta kasnije poravnanje. Mujakić je odigrao za Dženisa Beganovića koji sjajno asistira za Maksimovića a ovaj zaboravljen na drugoj stativi pogađa mrežu Muminovića.

Onda Nalić uvodi Rustemovića umjesto Karjaševića, Đerić izlazi, Nukić zauzima desni bok, a Vojo Ubiparip u napad sa Ramićem.

To je ubrzo rezultiralom golom. Rugašević je centrirao, Ramić sjajno spušta loptu za Ubiparipa koji “upijačem” pogađa za 2:1.

Zadnjih 15 minuta Maksimović ulazi umjesto Ramića, pa je Ubiparip ostao sam u napadu. Upravo su njih dvojica kreirali sjajnu šansu u zadnjoj minuti meča, ali golman Slobode se sjajno snalazi i brani.

Na kraju zaslužena pobjeda Tuzla Cityja koji golovima Crnkića i Ubiparipa slavi sa 2:1.