Tuzla City do prve pobjede na Koševu

• 19. Jula 2021.
  • 712 Pregleda

Fudbaleri Tuzla Cityja došli su do prve i historijske pobjede na Koševu.

Bio je ovo start iz snova Musemićeve oslabljene ekipe, koja se uoči duela kod Sarajeva suočila s brojnim problemima.

Na kraju su Tuzlaci sasvim zasluženo golovima Krpića i Džafića došli do trijumfa od 2:1.

Ispred Fejzića zaigrali su dva debitantska stopera Čeliković i junior Šukilović te Nukić i Mehidić na bokovima.

U vezi nedovoljno oporavljeni Karjašević i još jedan debitant Gavrić, ispred njih Mišić, Džafić i Mešinović te u vrhu Krpić, također debitant.

Otvaranje iz snova se desilo u 3.minuti kada je Mešinović prizemno centrirao, Džafić propustio loptu Krpiću koji s pet metara pogađa za vodstvo Plavih.

Potom je Sarajevo od sredine drugog poluvremena preuzelo inicijativu koju su krunisali izjednačenjem, kada je u 38.minuti Šabanović centrirao s liječe strane a stoper Kurdić zaboravljen od naše odbrane glavom matira Fejzića.

U drugom dijelu smo zaigrali bolje. Osjetio je Musemić da je ovo dobra prilika za pobjedu. Prijetili smo preko Šukilovića, Mešinovića i Mišića ali bordo tim se odbranio.

Ipak gol odluke u 80.minuti. Nukić je probio desni bok i sjajno zavrnuo na drugu gdje se Džafić najbolje snalazi i pogađa za konačnih 1:2.

Sredinom drugog dijela umjesto povrijedjenog Karjaševića ulazi povratnik Efendić, a priliku su još dobili Mehanović i Đerić.

Zadnjih desetak minuta nakon drugog pogotka Džafić je zbog drugog žutog kartona ranije morao van, što donaćin na sreću nije iskoristio.

Sve u svemu velika i zaslužena pobjeda Musemićevog tima za start iz snova.