Tuzla City nakon penala u 1/8 finala Kupa BiH

• 18. Septembra 2019.
  • 888 Pregleda

Fudbaleri Tuzla Cityja plasirali su se u 1/8 finala Kupa BiH!

Tuzlaci su u Krupi na Vrbasu odigrali 0:0 a prošli su dalje nakon boljeg izvođenja penala gdje je bilo 7:6.

Bošnjaković je izveo kombinovanu postavu gdje su ispred Muminovića bili Efendić, Terzić, Musić i Šarčević, u vezi Stjepanović i Hadžanović, ofanzivnije Beganović, Zitouni i Burić te u vrhu napada Ramić.

Najbolju šansu u prvom dijelu naši su imali u 14.minuti kada je Beganović imao stopostotnu šansu ali mreža se nije zatresla.

U nastavku meča odmah je umjesto Hadžanovića ušao Karjašević a zadnjih desetak minuta Nukić i Crnkić umjesto Beganovića i Burića.

Najbolju šansu imali smo preko Ramića u 75.minuti koji je glavom pogodio stativu nakon centaršuta Efendića.

Nakon 90 minuta nije bilo golova.

Penale su pogodili svi koji su šutirali i to: Zitouni, Ramić, Šarčević, Stjepanović, Muminović, Nukić i Crnkić. U zadnjoj seriji Muminović je odbranio penal za prolaz našeg tima.