Tuzla City ponio iz Gabele cijeli plijen

• 6. Maja 2019.
  • 979 Pregleda

Fudbaleri Tuzla Cityja stigli su do izuzetno važne pobjede na gostovanju u Gabeli.

U okviru 30.kola BH Telecom Premijer lige BiH, izabranici Mirze Varešanovića savladali su domaći Gošk sa 3:0.

Strateg Plavih u ovaj meč je ušao sa nešto drugačijim timom. Zlatković se vratio u zadnju liniju na lijevi bok, na suprotnom je bio Karjašević umjesto suspendovanog Efendića a sa Kojićem je stoperski par činio Širanović.

Dva zadnja vezna bili su Stjepanović i Hasanović ispred njih Trumić a na krilnim pozicijama oporavljeni Nukić te Crnkić dok je napad predvodio prvi topnik ekipe Ubiparip.

Od prvog minuta Tuzlaci su krenuli odlučno prema golu domaćina s namjerom da ovaj meč dobiju.

Krenuli su vanjski udarci Trumića, Crnkića i Ubiparipa ali svi su završili pored vrata.

Poveli smo u 25.minuti meča. Zlatković je izveo slobodan udarac s desne strane, najviši u skoku bio je Jovo Kojić koji glavom pogađa za 0:1.

Do kraja prvog dijela prijetili smo još jednom preko Nukića ali njegov udarac je domaći stoper skreno u korner.

U nastavku meča ponovo Tuzlaci dominiraju i nastoje što prije riješiti pitanje pobjednika.

Mogao je to učiniti Nukić u 53.minuti kada je na asistenciju Crnkića potpuno neometan s pet metara promašio prazan gol.

Ono što nije uspjelo Nukiću realizovao je Širanović pet minuta kasnije. Ubiparip je centrirao, Crnkić spustio loptu za stopera našeg tima koji sa sedam metara pogađa za 0:2.

Tačku na “i” stavio je naš prvi topnik Ubiparip koji je na asistenciju Nukića pogodio za konačnih 0:3.

S ovom pobjedom Tuzla City još nije definitivno obezbijedio opstanak ali je korak bliže tom cilju.