Tuzla City savladao Željezničar

• 29. Januara 2019.
  • 1254 Pregleda

Nakon pobjede nad Čapljinom, ekipa Tuzla Cityja ostvarila je novu pobjedu a ovoga puta savladan je Željezničar u Međugorju.

Dogovor Slobodan Starčevića i Amara Osima bio je da se susret igra dva puta po 60 minuta sa dvije različite postave.

Iako je Željezničar u prvih pola sata imao više od igre, Tuzla City je imao dvije sjajne šanse ali mreža se nije tresla.

U finišu prvog dijela, sarajevski tim dolazi do prednosti kada Šabanadžović sa ivice kaznenog prostora dovodi u vodstvo svoj tim.

Željezničar je udvostručio prednost u 68.minuti kada je Veselinović asistirao za Osmankovića koji glavom pogađa za 2:0.

Ipak, Starčević tim se budi i u narednom napadu Musić pogađa smanjuje na 1:2 na asistenciju Hajrovića.

Dva minuta kasnije Crnkić na asistenciju Čomora pogađa za 2:2.

Potom je uslijedio period igre na sredini terena da bi u finišu meča vidjeli uzbuđenja na obje strane.

Dobru igru našeg tima krunisao je Hajrović iz penala u 97.minuti meča za konačnih 3:2.

Prvo poluvrijeme: Fejzić, Efendić, Brekalo, Kojić, Zlatković, Trumić, Hasanović, Stojčev, Murga, Sarčević, Ubiparip.

Drugo poluvrijeme: Nurković, Čomor, Musić, Širanović, Bevab, Stjepanović, Karjašević, Burić, Hajrović, Crnkić, Mujić.