Tuzla City u dramatičnoj završnici do pobjede nad Rudarom

• 29. Avgusta 2021.
  • 581 Pregleda

Fudbaleri Tuzla Cityja u jako uzbudljivoj utakmici savladali su sa 3:2 ekipu Rudara iz Prijedora i tako zadržali vodeću poziciju na tabeli.

Zbog crvenog kartona iz Mostara na klupi nije sjedio Husref Musemić pa ekipu predvodio njegov prvi asistent Dženis Ćosić.

Postava se nije puno mijenjala u odnosu na duel sa Zrinjskim, gdje su ispred Fejzića četiri beka u liniji bili Nukić-Morris-Šukilović-Mehidić, zadnji vezni Gavrić, ispred njega Mišić, Džafić, Dofffo i Mešinović te u vrhu Krpić.

Plavi su od prve minute napadali gol gostiju a bedem su uspjeli probiti u 30.minuti kada je Doffo odigrao s Mišićem dupli pas te majstorski pogodio prizemnim udarcem, što je bio prvijenac Argentinca u dresu Tuzlaka.

Pet minuta kasnije bilo je 2:0, a strijelac je bio Mišić nakon gužve pred golom gostiju.

Rudar se nije dao pomesti, pa su u finišu prvog dijela uspjeli da smanje rezultat na 2:1.

U nastavku meča Musemićev tim je pokušao da dođe do trećeg gola, što su očekivali i navijači ali nakon jedne dubinske lopte i neopreznosti domaće odbrane, Rudar dolazi do poravnanja.

Potom Musemić uvodi nekoliko svježijih igrača i to Efendića te Čelikovića te Elvisa i Mirzada Mehanovića, a ovaj posljednji je bio igrač odluke.

Igrala se 89.minuta kada je nakon centaršuta Mehidića s lijeve strane Krpić skočio visoko a Mehanović sa dva metra samo ubacio loptu za veliko slavlje i olakšanje na Tušnju za konačnih 3:2.