Tuzla Cityju gradski derbi protiv Slobode

• 1. Marta 2021.
  • 652 Pregleda

Gradski derbi između Slobode i Tuzla Cityja pripao je mlađem tuzlanskom premijerligašu koji je ovoga puta kao gost savladao “crveno-crne” sa 0:2.

Plavi su tokom svih 90 minuta dominirali Tušnjem i potpuno zasluženo slavili.

Tako je Husref Musemić debitirao pobjedom na klupi našeg tima i najavio nastavak borbe za Evropu i kroz prvenstvo.

Strateg Plavih na golu je šansu dao sjajnom Muminoviću ispred njega su bili Nukić, Morris, Barišić i Mehidić, u vezi Karjašević i Rustemović, ofanzivno Mišić, Brkić i Crnkić te u vrhu Ubiparip.

Sjajno smo otvorili meč kada je u 5.minuti srušen Brkić u kaznenom prostoru. Isti igrač je uzeo loptu ali golman Slobode je odbranio penal.

Nastavili smo s posjedom i dominacijom a posebno opasni smo bili po desnoj strani gdje je Nukić bio nezaustavljiv. Prilike nisu iskoristili Mišić, Crnkić i Ubiparip pa se poluvrijeme okončalo bez golova.

U nastavak Plavi kreću sa istom postavom odlučni da sto prije zabiju gol. Igrao se 48.minut kada je Crnkic centrirao s lijeve strane a Brkić glavom pogađa za vodstvo.

Deset minuta kasnije bilo je 0:2. Brkić je izveo korner a Rustemović glavom pogađa suprotni ugao za konačnih 0:2.

Potom su priliku dobili Ramić, Bađi, Mešinović i Džafić koji su mirno priveli utakmicu kraju.