Poraz na Grbavici!

• 25. Jula 2020.
  • 925 Pregleda

Tuzla City je poražena na Grbavici u generalnoj probi pred novu sezonu od Željezničara sa 3:1.

Šef stručnog štaba Zlatan Nalić u ovome duelu nije mogao računati na nedovoljno oporavljenog Ubiparipa pa je izveo ovu postavu:

Fejzić , Kojić, Kostić, Rugašević, Đurić, Karijašević, Maksimović, Rustemović, Džafić, Nukić i Ramić.

Nakon prvih 45 minuta rezultat je glasio 2:0 za domoćina. Golove su postigli Kosorić i Jurićić.

Iz prvog poluvremena izdvajamo još pokušaj Džafića sa 20 metara, ali lopta odlazi preko gola.

U drugom poluvremenu priliku su dobili Muminović, Badji, Beganović, Kulović I Ivković.

Igrao se 60 minut kada je pokušao Rugaševića ali iznad gola.

Postom je Džafić ubacio s desne strane, glavom je šutirao Badji sjajno, ali odbranio je golman Erić.

U 86.minuti golman Erić ruši Nukića a Beganović je suguran sa 11 metara za 2:1.

I kada se činilo da će to biti konačan rezultat, u 90. minuti Kosorić nakon prekida postavlja konačnih 3:1.

Sezona počinje narednog vikenda a Plavi gostuju na Pecari kod Širokog.