Tuzlaci s igračem manje protutnjali Bijeljinom

• 12. Septembra 2021.
  • 577 Pregleda

Tuzla City je ostvario novu veliku pobjedu i to u Bijeljini kod Radnika, kojeg su savladali sa 1:3.

Musemić za ovaj meč nije mogao računati na Krpića, Morrisa i Doffa, dok je od 35.minute ostao i bez Elvisa Mehanovića kojem je sudija Mateo Musa pokazao drugi žuti karton.

Radnik je došao do vodstva nakon kornera, kada je najviši u skoku bio Gogić.

Tri minute kasnije Elvis Mehanović se sjajno oslobodio čuvara i prizemnim udarcem na drugu stativu pogodio za poravnanje.

Početkom drugog dijela Radnik je krenuo da zabije drugi gol, a Tuzlaci su uspjeli da se oslobode tog pritiska i krenu po novi pogodak, koji je stigao u 65.minuti kada je Mišić izveo prekid s desne strane a lopta uz pomoć domaćeg igrača malo mijenja smjer i vara domaćeg golmana.

Tačku na “i” stavio je Mirzad Mehanović, koji je pogodio nakon kornera Džafića pet minuta prije kraja utakmice.

Bila je ovo prva pobjeda Tuzla Cityja u Bijeljini, kojim su učvrstili lidersku poziciju na tabeli.

Duel u Bijeljini ispred Fejzica su počeli Nukić, Šukilović, Čeliković i Tomašević, u vezi Efendić i Gavrić, ispred njih Mišić, Džafić i Mirzad Mehanović te u vrhu Elvis Mehanović. U nastavku su još ušli: Đerić, Mešinović, Ubiparip i Brkić.

U narednom kolu slijedi gradski derbi sa Slobodom.