U debitanskoj sezoni srušio Želju na Grbavici

• 14. Novembra 2018.
  • 1075 Pregleda

Iako su svi izabranici Slobodana Starčevića protiv Željezničara jednako zaslužni za veliku pobjedu na Grbavici, ipak je junak meča Ajdin Nukić!

Ovaj 21-godišnjak koji je u plave redove stigao ljetos iz živiničkog Slavena, svakako je prvo ime pobjede kontra sarajevskog tima.

Naime, prvo je iznudio penal u 21.minuti iz kojeg je Tuzla City došao do vodstvo, da bi u 70.minuti pogodio za pobjedu od 3:2.

Inače, tokom cijelog meča Nukić je bio permanentna opasnost po gol Kjosevskog, stvarao je pritisak na zadnju liniju domaćih a jednako bio koristan i u defanzivi te kreiranju akcija Starčevićevog tima.

Nukić je igrač kojem je ovo bio drugi gol u dresu Tuzla Cityja kojeg će sigurno vječno pamtiti.

Strateg našeg tima je tokom ljetnih priprema kazao kako će “Nukić biti otkrovenje Premijer lige”, što se na kraju i ispostavilo.

Svjestan je da mora još puno da radi i uči, ali da je svakako svijetla budućnost pred njim.