Ubiparip za prvu pobjedu Bašića

• 31. Oktobra 2020.
  • 759 Pregleda

Fudbaleri Tuzla Cityja došli su do veoma važne pobjede od 0:1 na gostovanju kod Krupe na Vrbasu, u okviru 13.kola M;tel Premijer lige BiH.

Ključni trenutak utakmice se dogodio u 60.minuti kada je Ubiparip na asistenciju Maksimovića pogodio gol domaćina vrijedan tri boda.

Trener Bašić se suočio sa brojnim problemima pred ovaj duel.

Meč je na golu počeo Fejzić, ispred njega Đerić, Morris, Kostić i Rugašević, u vezi Nikolić , Karjašević, Nukić, Maksimović i Badji, te u vrhu Ubiparip.

Prvi dio nije ponudio ništa posebno, koje je proteklo u dominaciji Tuzlaka, ali konkretnih prilika nije bilo.

Vrijedi spomenuti 13.minut kada je Nukić pao u kaznenom prostoru, ali sudija se nije oglasio.

U nastavku meča Plavi su bili odlučni da dođu do pobjede.

Crnkić je krenuo odmah, Đerić izašao vani a Nukić se vratio na bok.

Upravo je Crnkić prvi zaprijetio u 52.minuti, alo golman Kolak brani.

U 60.minuti Maksimović izvodi prekid, a Ubiparip glavom pogađa za 0:1.

Do kraja meča nije bilo većih prilika, a najbolju su imali domaći kada je Nikolić pogodio prečku.

Bila je prva pobjeda Nermina Bašić na klupi Tuzla Cityja.

U narednom kolu Plavi na Tušnju dočekuju ekipu Sarajeva.