Velež odnio bodove u Mostar

• 26. Februara 2023.
  • 374 Pregleda

Tuzla City poražen je minimalnim rezultatom 0:1 od Veleža u okviru 20.kola M;tel PL BiH.

Bošnjaković je u ovaj meč ušao s puno problema, gdje nije mogao računati na kartonirane Mehmedovića i Gavrića, zatim povrijeđenog Mišića kao Ivaniadzea, Nikitin i Đorđe Pantelić koji još nisu stekli pravo nastupa.

Ispred Fejzića startali su Ćorić, Šukilović, Čeliković i Mehidić u vezi Diaby i Karjašević ofanzivno Nukić, Šubašić i Kuzmanović te u vrhu Hadžić.

Nakon dvadesetak minuta igre povrijedio se Diaby, kojeg je zamijenio Karić. U prvom dijelu najbolju šansu su imali Hadžić i Ćorić ali se na odmor otišlo bez pogodaka.

Na poluvremenu je u svlačionici ostao povrijeđeni Nukić, kojeg je zamijenio Mujarić koji je prijetio s nekoliko centaršuteva, od kojih jedan nije iskoristio Hadžić kada je glavom dobro šutirao, ali lopta odlazi pored gola.

Zadnjih petnaest minuta dobio je i Pantelić umjesto Hadžića, ali Plavi nisu mogli do gola, ali zato jesu gosti koji su nakon jednog prekida pogodili mrežu Fejzića, kada je Haskić sa 12 metara “uhvatio” volej za konačnih 0:1.

U narednom kolu u Srebrenik dolazi Sloga a prije toga u srijedu Rudar iz Prijedora u okviru 1/4 finala Kupa BiH.