Velež odnio sva tri boda s Tušnja

• 1. Decembra 2020.
  • 711 Pregleda

Tuzla City je ostao bez bodova u domaćem susretu s Veležom u okviru 17.kola M;tel Premijer lige BiH, gdje je tim iz Mostara na Tušnju slavio sa 3:1.

Tako se Plavi nisu uspjeli oporaviti od subotnjeg šoka na Otoci kada su ispustili vodstvo od 2:1 i na kraju doživjeli poraz od 2:3.

I u ovome susretu stručni štab se suočio s brojnim problemima, pa su ispred Fejzića, zadnju liniju činili Morris, Karjašević i Barišić, na bokovima Nukić i Rugašević, u vezi Nikolić, Maksimović i Doffo, te u vrhu Ramić i Džafić.

Tuzlaci su sjajno otvorili meč. Igrala se 12.minuta kada je Džafić izveo korner a u gužvi se najbolje snašao Maksimović koji s pet metara pogađa mrežu gostiju.

Mogli su Plavi u 30.minuti da udvostruče vodstvo, ali udarac Karjaševića sa 16 metara zaustavila je prečka.

Pet minuta kasnije poravnanje. Velež je izveo prekid s lijeve strane, lopta je prebačena na drugu stativu gdje Cvijanović odigrava loptu unutra a Radovac s dva metra pogađa mrežu Fejzića.

U nastavku meča se očekivalo da će Plavi krenuti ofanzivno i što prije zabiti gol, međutim Fejzić je ponovo vadio loptu iz svoje mreže i to u 55.minuti kad je Mulić izveo slobodan udarac sa 25 metara, lopta je skočila ispred našeg vratara i prevarila ga.

Do kraja meča nismo vidjeli ozbiljnu šansu ni pred jednim golom, gdje je težak teren onemogućio i jednim i drugim da pokažu nešto više.

Potom se povrijedio Barišić, a Bašić je pokušao sa Ubiparipom i Crnkićem da učini nešto više u napadu, potom i sa mladim Mešinovićem te Kostićem, međutim ni to nije urodilo plodom.

I kada se čekao kraj meča, Mostarci su zabili još jedan gol a strijelac je bio Cvijanović za konačnih 1:3.