Visok poraz u Bijeljini

• 27. Jula 2019.
  • 1014 Pregleda

Fudbaleri Tuzla Cityja poraženi su u 2.kolu od ekipe Radnika sa visokih 3:0.

U odnosu na meč protiv Zvijezde 09 trener Milenko Bošnjaković nije mogao računati na usluge stopera Morrisa koji je povrijeđen pa j eod prve minute krenuo Musić na stoperskoj poziciji zajedno sa Kojićem ispred Muminovića, dok su pozicije na bokove zauzeli Efendić i Terzić.

U vezi je od prve minute krenuo Hadžanović umjesto Hasanovića sa Sesarom, ofanzivno Husejinović, Nukić i Crnkić a vrhu Ubiparip.

Utakmica samo što je krenula već je bilo 1:0. Domaći su izigrali odbranu Tuzlaka i duplim pasom kroz sredinu terena došli do pogotka kojeg je postigao Maksimović.

Bošnjakovićev tim pokušao da se vrati iz rezultatskog šoka međutim u 34.minuti bilo je 2:0. Odbrana gostiju ponovo je ispala, domaćin to dobro koristi kada Kojić pokušava da zatvori propust na desnoj strani i ruši Karića a siguran s penala bio je Maksimović.

Plavi se nisu ni oporavili a već je bilo 3:0. Poklon Bošnjakovićeve odbrane koristi iskusni Đurić koji sa 25 metara lobuje istrčalog Muminovića za konačnih 3:0.

U nastavku meča trener našeg tima pokušao je sa nekim rokadama pa su priliku dobili Ramić, Burić i Karjašević ali domaćin se nije dao pa je meč završen rezultatom iz prvog dijela.

U narednom kolu Tuzla City dočekuje Borac na Tušnju.