Visok poraz u Gradskom vrtu

• 15. Novembra 2019.
  • 897 Pregleda

Fudbaleri Tuzla Cityja doživjeli su visok poraz od Osijeka od 8:2 u prijateljskom meču koji je odigran u petak u Gradskom vrtu.

Trener Elvir Baljić startao je sa ovom postavom:

Fejzić – Nukić, Terzić, Kojić, Kovčić – Hasanović,Hadžanović – Šarčević, Sesar, Crnkić – Ubiparip.

Da će ovo biti loš dan za Plave vidjelo se odmah na početku meča. Nije prošlo ni pola sata igre a već je bilo 4:0.

Kamenar je pogodio u 3.minuti za 1:0 a Boškaj u 20.minuti meča za 2:0 kada je izveo majstorski slobodan udarac.

Dva minuta kasnije Bočkaj je sada asistent a za 3:0 pogađa Špoljarić.

U 28.minuti Nukić je bio neporezan te ruši Mbakogua a siguran s bijele tačke bio je Dugandžić.

U 33.minuti se bude Plavi. Sesar je izveo korner a najviši u skoku je bio Kojić za 4:1.

U finišu meča Hadžanović je pogodio mrežu Osječana, ali sudija je poništio pogodak zbog igranja rukom.

Na poluvremenu u igru ulaze Muminović (Fejzić), Ramić (Ubiparip), Stjepanović (Hadžanović), Beganović (Hasanović), Mešinović (Šarčević).

U 65.minuti Ramić smanjuje prednost domaćina na 4:2.

Činilo se da će Tuzlaci do kraja meča izvući povoljniji rezltata a onda je uslijedio pravi potop i još četiri komada u mreži Plavih.

Pogađali su Mance u 71.minuti zatim Špoljarić u 79.minuti, te u finišu meča Marić i Mance za visokih 8:2 i najteži poraz Plavih.