• 735 Pregleda

Leotar je u Trebinju sa visokih 4:0 deklasirao Tuzla City!

Tuzlaci su na Police stigli desetkovani bez Nukića, Mehidića, Pantelića, Coulibalya i Smajlagića.

Međutim, od onih koji su bili nasuprot ekipe koja se grčevito bori za opstanak, očekivalo se puno više.

Domaći su fantastično otvorili današnju utakmicu i već u drugoj minuti poveli su s 1:0. U centru pažnje našao se Dejan Uzelac koji je zatresao mrežu gostiju iz Tuzle.

Leotar je i nakon postignutog gola nastavio s odličnom igrom, dok je Tuzla City izgledao potpuno neprepoznatljivo na terenu. Nakon nekoliko dobrih prilika Leotar je u 26. minuti uspio udvostručiti svoju prednost, a ovaj put mrežu gostujućeg tima zatresao je Karić.

Samo pet minuta kasnije Haris Handžić je pogodio za 3:0 i veliko slavlje navijača na stadionu Police, te je nastavio svoju sjajnu seriju.

Leotar je furiozno nastavio i na početku drugog poluvremena. Domaćem timu bile su potrebne samo tri minute da ponovo loptu pošalju u mrežu Tuzla Cityja.

Čavić je pogodio za 4:0, stvorio uvjerljivu prednost Leotara i postavio konačan rezultat susreta.

U narednom kolu Plavi dočekuju ekipu Zrinjskog.