Zrinjski autogolom do pobjede u sudijskoj nadoknadi

• 24. Novembra 2018.
  • 786 Pregleda

Tuzla City doživio je poraz od Zrinjskog sa 1:2 na Tušnju u okviru 18.kola BH Telecom Premijer lige BiH. Plavima je još teže pao ovaj poraz koji je došao u sudijskoj nadoknadi i to autogolom Stjepanovića.

Uoči ovoga meča trener Starčević nije mogao računati na golmana Fejzića, zatim Čomora, Mitrovića i Šećerovića, pa se na mjesto lijevog beka vratio Šarčević, a od prve minute u veznom redu su zaigrali Širanović i Hasanović defanzivno te Nukić, Stojčev i Crnkić ofanzivnije.

Domaći su hrabrom i agresivnom igrom onemogućili u početku meča da Mostarci bilo šta naprave pa se tek bilježe udarci Barišića i Todorovića koji nisu ozbiljnije ugrozili gol Nurkovića.

Povreda Veselinovića, gol Rustemovića

U 13.minuti trener gostiju Slišković morao je posegnuti za prinudnom izmjenom pa je umjesto Veselinovića u igru ušao Bekić.

U 24.minuti sudija Gigović je dosudio slobodan udarac na ivici kaznenog prostora, a precizan je bio Rustemović za vodstvo Mostaraca od 0:1.

Do kraja prvog dijela Brkićevom golu su prijetili Stojčev u 30. te Ubiparip u 36.minuti meča, ali rezultat se nije mijenjao.

U nastavku meča Zrinjski prvi prijeti ali Bekićev pokušaj otišao je preko gola.

Asistencija Stojčeva gol “rezerviste” Vukmirovića

Tuzla City dolazi do izjednačenja u 76.minuti.

Stojčev je sjajno asistirao na drugu stativu za “rezervistu” Vukmirovića koji pogađa u suprotni ugao za 1:1.

Do 85.minute nije bilo velikog uzbuđenja, kada je sudija Gigović iz samo njemu poznatih razloga pokazao Crnkiću crveni karton kada je naš veznjak krenuo da izađe iz igre i kada se Murga spremao da uđe.

Igrala su sudijska nadoknada. Gosti su poveli napad preko lijeve strane i Todorovića. Lopta dolazi do “rezerviste” Hairlahovića koji šutira, lopta se odbija do Stjepanovića i od njegovih leđa “vara” golmana Nurkovića za 1:2.

Tuzla City – Zrinjski 1:2

Stadion Tušanj. Gledalaca: 1.000. Sudija: Miloš Gigović (Gradiška). Strijelci: 0:1 Rustemović (24), 1:1 Vukmirović (76), 1:2 Stjepanović (90+4). Žuti kartoni: Širanović, Hasanović (Tuzla City), Rustemović (Zrinjski). Crveni karton: Crnkić (Tuzla City).

Tuzla City: Nurković, Efendić, Kojić, Kostić (60.Stjepanović), Šarčević, Širanović, Hasanović (od 70.Vukmirović), Nukić, Stojčev, Crnkić, Ubiparip. Trener: Slobodan Starčević.

Zrinjski: Brkić, Kadušić, Jakovljević, Barišić, Rugašević, Rustemović, Čirjak (od 77.Hairlahović), Galić, Perišić,  Todorović, Veselinović (od 13.Bekić). Trener: Blaž Slišković.