Zrinjski slavio u Srebreniku

• 13. Novembra 2022.
  • 436 Pregleda

Derbi kola pripao je Zrinjskom koji je sa 1:2 savladao Tuzla City u Srebreniku u okviru 18.kola M;tel Premijer lige BiH.

Trener Mujić u ovaj duel je ušao oslabljen pa je zadnja linija ispred Barcola izgledalo ovako: Nukić-Šukilović-Čeliković-Mehidić, dva zadnja vezna Karjašević i Gavrić, ofanzivna trojka Kuzmanović-Mišić-Mešinović te u vrhu Eleouet.

Plavi su za razliku od ranijih duela izgledali dosta živo i agresivno, sa puno energije gdje nisu ostavili puno prostora favoriziranom Zrinjskom.

Najbolju priliku u prvom dijelu imao je Eleouet koji je na centaršut Nukića sa 5 metara promašio cijeli gol.

U nastavak meča Plavi ulaze sa Ferreyrom koji je zauzeo desni bok, Nukić je pomjeren ispred njega a Mešinović je ostao u svlačionici, a zadnjh pola sata dobio je Pantelić umjesto Eleoueta.

Aktuelni prvak dolazi do vodstva u 65.minuti kada se Janković oslobodio svojih čuvara i sa 16 metara od stativu pogađa za 0:1.

U 72.minuti Ferreyra centrira sa desne strane Jakovljevića lopta pogađa u ruku, domaći traže penal ali Musić se ne oglašava.

Onda novi sporni momenat. U 80.minuti Bilbija pravi faul na Šukiloviću, ponovo Musić ništa ne svira a u nastavku akcije Mandić na povratnu loptu Tičinovića pogađa za 0:2.

U finišu meča Čeliković glavom nakon kornera pogađa za konačnih 1:2.

Zadnjih nekoliko minuta dobili su Hrkać, Veselinović i Burić ali Tuzlaci nisu mogli do remija.

U narednom posljednjem jesenjem kolu Plavi gostuju u Širokom.