Prvi pripremni poraz Plavih

• 16. Februara 2019.
  • 979 Pregleda

Posljednju provjeru pred nastavak sezone i duel sa Sarajevom narednog vikenda, fudbaleri Tuzla Cityja odigrali su u subotu popodne na Tušnju protiv Slobode.

Bila je ovo dobra prilika Slobodanu Starčeviću da otkloni još neke dileme uoči gostovanja bordo tima u Tuzli.

Meč su ispred Fejzića počeli Čomor, Brekalo, Kojić i Bevab. Na poziciji dva zadnja vezna startali su Hasanović i Trumić, ispred njih Šarčević,  Hajrović i Zlatković te u vrhu napada Ubiparip.

Plavi su solidno stojali u prvih 45 minuta, gdje je Sloboda imala blagu terensku inicijativu, ali bez nekih velikih šansi.

S druge strane Starčevićev tim je u dva navrata ozbiljno prijetio preko Voje Ubiparipa, ali mreže se nisu tresle.

Ono što dodatno može zakomplikovati situaciju jeste povreda i Zlatkovića, koji je nakon pola sata igre mora van. O kakvoj se povredi radi još nije poznato.

Priliku je umjesto njega dobio Crnkić koji nema pravo nastupa protiv Sarajeva zbog crvenog kartona, kojeg je “zaradio” u duelu sa Zrinjskim.

U drugom dijelu utakmice šansu su dobili i ostali igrači i to: Stjepanović, Karjašević,  Burić, Murga i Mujić.

Najbolju priliku propustio je Crnkić kada je zakasnio na sjajan prekid Hajrovića.

Sloboda je do gola došla u 75.minuti kada je nakon centaršuta s desne strane najviši u skoku bio Salihović koji je postavio konačnih 1:0.