Najteži poraz Plavih u sezoni

• 10. Novembra 2019.
  • 795 Pregleda

Fudbaleri Tuzla Cityja doživjeli su najteži ovosezonski poraz gdje ih je u Mostaru savladao Zrinjski sa uvjerljivih i visokih 4:0.

Zbog obilne kiše koja je padala bilo je do zadnjeg trenutka neizvjesno hoće li se meč uopšte odigrati.

Glavni sudija Kaljanac je na kraju odlučio da se utakmica igra, iako objekitno u nehumanim uslovima po vodi i blatu.

U takvim uslovima se bolje snašao domaćin.

Trener Baljić u ovome meču nije mogao računati na kažnjenog kapitena Efendića te operisanog Morrisa.

Tako je na desnom beku ponovo bio Nukić zajedno sa Terzićem, Kojićem i Zlatkovićem u zadnjoj liniji ispred Fejzića.

Dva zadnja vezna Sesar i Hadžanović, ispred njih Beganović, Ubiparip i Crnkić a Ramić u vrhu napada.

Loše su Plavi otvorili utakmicu a prvu priliku Mostarci su pretvorili u gol.

Igrala se šesta minuta kada je Čirjak primio loptu na vrhu kaznenog prostora i potpuno neometan šutirao, a lopta je na putu ka golu pogodila Kojića i tako prevarila Fejzića.

Baljićevi izabranici su pokušali da se što prije vrate ali smo u 34.minuti vidjeli novi gol u Fejzićevoj mreži.

Zlomislić je u 34.minuti prebacio zadnju liniju za Kunića koji je sam krenuo prema Fejziću, a njegov šut u mrežu je skrenuo Terzić za 2:0.

Pet minuta kasnije Zlatković je tražio zamjenu zbog povrede pa je u igru ušao debitant Kovčić.

Prvih dvadeset minuta drugog poluvremena Tuzlaci su bili bolji. Imali su inicijativu, držali više loptu u posjedu i pleli mrežu oko gola Zrinjskog, međutim, prave prilike nije bilo do 64.minute kada je Crnkić sjajno proigrao Ramića a ovaj sporo reaguje i domaćin otklanja opasnost.

U narednom  napadu novi gol za Plemiće. Tičinović je pobjegao po lijevoj strani, centrirao za Mandića koji je na drugoj stativi pospremio za visokih 3:0. Plavi su tražili ofsajd ali sudije nisu mislile tako.

Potom su priliku dobili Mešinović i Husejinović umjesto Beganovića i Ubiparipa.

To nije donijelo ništa novo a do kraju su Plavi uspjeli da prime još jedan gol. Centaršut s desne strane uputio je Kadušić a Stanić potpuno neometan s pet metara glavom pogađa za konačnih 4:0.

U 86.minuti Kojić je potegao sa 25 metara ljevicom, ali njegov šut zaustavila je prečka.

Sada slijedi reprezentativna pauza i prilika da se Plavi konsoliduju a do kraja ove godine idigrat će tri susreta na Tušnju i to protiv Čelika, Slobode i Širokog.