Bašić debitovao pobjedom, Plavi u četvrtfinalu Kupa BiH

• 21. Oktobra 2020.
  • 914 Pregleda

Fudbaleri Tuzla Cityja plasirali su se u četvrtfinale Kupa BiH nakon što su savladali sa 3:1 ekipu Radnika iz Bijeljine.

Bio je debi iz snova novoimenovanog trenera Nermina Bašića, kojem je ovo bio prvi meč na klupu Plavih u novom mandatu.

Tako su se Plavi iskupili za težak poraz od Zrinjskog i najavili bolje dane.

Bašić je na golu dao prednost Fejziću, a zadnju liniju su činili Đerić, Morris, Barišić i Rugašević, u vezi Karjašević i Nikolić, ofanzivno Nukić, Maksimović i Crnkić te u vrhu Ubiparip.

Plavi su od samog početka krenuli agresivno sa željom da zabiju gol što prije, a nakon brojnih prilika mrežu gostiju načeo je Maksimović, kada je na asistenciju Nukića pogodio u 25.minuti meča.

Do kraja poluvremena Plavi su atakovali ali mreža Bijeljinaca se nije više tresla.

U nastavku meča ista priča, a pitanje pobjednika riješio je Ubiparip u 49.minuti kada je ostao sam na 12 metara i pogodio za 2:0.

Potom je Bašić odlučio da sačuva igrače za vikend i meč protiv Širokog, pa je iz igre izvukao Rugaševića, Barišića, Nikolića, Ubiparipa i Đerića a priliku su dobili Kostić, Duraković, Ramić, Badji i Džafić.

Radnik se potom malo otvorio što mu se isplatilo u 66.minuti kada je Motika pobjegao odbrani Tuzlaka, zaobišao i Fejzića te se ušetao u mrežu.

I kada je Radnik tražio poravnanje, sijevnula je kontra gdje je Badji u sudijskoj nadoknadi zaključio ovaj meč za konačnih 3:1.

Naredni izazov za Plave je u subotu kada na Tušanj dolazi Široki.