Čelik se i treći puta provukao protiv Plavih

• 20. Aprila 2019.
  • 871 Pregleda

I treći ovosezonski meč između Čelika i Tuzla Cityja okončan je bez pobjednika. I ovoga je puta bilo 1:1. Ponovo se zenički klub provukao protiv Plavih i izbjegao poraz. U okviru 27.kola BH Telecom Premijer lige Čelik i Tuzla City su podijelili bodove.

Varešanović je u ovaj susret ušao sa gotovo svim raspoloživim snagama, a trojka Hasanović-Šarčević-Nukić ostala je u Tuzli i nisu konkurisali za ovaj meč.

Ispred Fejzića zadnju liniju činila je sada već standardna četvorka Efendić-Brekalo-Kojić-Bevab. Ispred njih dva zadnja vezna bila su Stjepanović i Sesar, ofanzivno Zlatković, Stojčev i Crnkić te u vrhu napada Ubiparip.

Domaćinu je sve krenulo po zlu. U prvih pola sata ostali su bez dva igrača. Prvo se povrijedio stoper Miletić a onda i njegova zamjena Vardo i to samo nakon pet minuta provedenih u igri.

Uprkos tome, Tuzlaci su samo jednom ozbiljno zaprijetili u prvom dijelu i to preko Ubiparipa koji nije iskoristio stopostotnu šansu nakon asistencije Crnkića, iako je tokom cijelo prvog dijela diktirao tempo i bio bolji tim.

Samo što je počeo drugi dio, domaći su imali razlog da se raduju.

Okić je tukao sa distance, blok je kasnio a Fejzić je ostao nemoćan. Igrala se 47.minuta.

Plavi su brzo uzvratili. Kojić je krenuo sa svoje polovine, odigrao dupli pas sa Stojčevom i opalio sa 25 metara ljevicom u kontra ugao za 1:1. S obzirom da je ranije nosio crveno-crni dres nije se radovao.

U 75.minuti domaćin ostaje bez Jurine koji je dobio drugi žuti karton.

Priliku dobivaju Čomor, Murga i Mitrović ali Plavi nisu uspjeli do pobjedonosnog gola. Najbolju šansu imali su Crnkić te Murga u zadnjim trenucima meča, ali Zeničani su bili miljenici sreće.

Na kraju ostaje žal što Plavi nisu došli do tri boda, kojima su bili dosta bliže nego domaćini koji su kraj meča dočekali s rukama u zraku zbog osvojenog boda.