Četvorkom ispraćen Leotar s Tušnja

• 31. Oktobra 2021.
  • 617 Pregleda

Tuzla City je sa uvjerljivih 4:0 savladao Leotar i primakao se Zrinjskom na dva boda, koji drži lidersku poziciju.

U ovaj duel Musemić je ušao bez stopera Morrisa te Ubiparipa i Đerića pa su zadnju liniju ispred Brajlovića činili Nukić, Šukilović, Čeliković i Mehidić, u vezi Karjašević, Doffo i Džafić, na krilnim pozicijama Mišić i Mirzad Mehanović te u vrhu Krpić.

Plavi su poveli nakon 15 minuta igre kada je Mehanović centrirao a Krpić sjajno pratio i sa ivice peterca glavom pogodio za 1:0.

Pet minuta kasnije u kaznenom prostoru je srušen Mehanović, a sudija Petrović pokazuje na penal. Isti igrač je preuzeo odgovornost te šutirao preko gola.

Ipak 2:0 je bilo u 23.minuti kada je Mehanović sjajno centrirao a ovoga puta Džafić je glavom matirao gostujućeg vratara.

Do kraja poluvremena još jedan gol u mreži Trebinjaca. Mehanović izvodi korner do Doffa koji mu odigrava povratnu, a onda nakon dvije asistencije Mirzad prizemnim udarcem na prvu stativu pogađa za 3:0.

U nastavku meča nova dva penala. Prvo za Leotar nakon sto je Nukić igrao rukom, ali Brajlović sjajno brani.

Na drugoj strani penal je iznudio Krpić, uzeo loptu i pogodio za konačnih 4:0.

U drugih 45 minuta prilike su dobili Tomašević, Brkić, Mešinović, Efendić i Hasanović, koji su dali svoj doprinos u visokoj pobjedi nad Leotarom.

U narednom kolu Tuzlaci gostuju u Posušju.