Četvrti uzastopni remi Plavih

• 16. Maja 2021.
  • 533 Pregleda

Fudbaleri Tuzla Cityja odigrali su 1:1 u Banovićima protiv Veleža, u okviru 31.kola.

Bio je to četvrti uzastopni remi Musemićevog tima.

U ovaj duel strateg Tuzlaka je ušao bez povrijeđenog Brkića pa su vezni red činili Karjašević, Doffo i Mišić na krilnim pozicijama Džafić i Mešinović a isturen Badji dok je zadnja linija ispred Fejzića izgledala ovako: Nukić, Barišić, Mehidić, Lučić.

Prvi dio je protekao u jednoj čvrstoj i opreznoj igri s obje strane, bez pravih prilika a Mostarci su došli do prednosti iz jedne polikontre, kada je Doffo izgubio loptu na sredini terena, a pred golom Fejzića najbolje se snašao Georgijević čiji je udarac u gol skrenuo Mehidić.

U nastavku smo gledali dosta zanimljiviji meč. Brandao je u 58.minuti izašao na Fejzića koji sjajno reaguje i ostavlja Plave u igri.

U 76.minuti Mišića u kaznenom prostoru ruši Radović a “rezervista” Ubiparip poravnava na 1:1.

Do kraja su Tuzlaci mogli do pobjede ali dvije stopostotne prilike nije iskoristio Nukić koji je bio jako opasan kada je prešao na krilnu poziciju a na njegovo mjesto je ušao Đerić.

Napada je još pojačao i Ramić ali Plavi nisu mogli do trijumfa.