Krpić u zadnjim sekundama za pobjedu

• 28. Novembra 2021.
  • 610 Pregleda

Golom Sulejmana Krpića u 93.minuti na asistenciju Adnan Džafića, Tuzla City je stigao do pobjede u Prijedoru od 0:1.

Krenuo je Musemić u zadnjoj liniji bez povrijeđenog Nukića kojeg je na desnom boku zamijenio Tomašević, na lijevom je bio Mehidić a stoperski par Morris-Čeliković.

U vezi Karjašević, Doffo i Džafić, na krilnim pozicijama Mešinović i Mišić te u vrhu Krpić.

Meč se igrao u jako teškim uslovima. Kiša je padala cijelo vrijeme a loptu je zaustavljalo blato i bare na terenu. Zato se uglavnom preskakala igra.

Nakon prvog dijela bez posebnih šansi, Plavi su odlučno ušli u drugi dio sa željom da pobijede a umjesto Mešinovića od prve minute je krenuo Mirzad Mehanović.

U finišu smo vidjeli pravu dramu. Prvo je domaći golman sjajno odbranio udarac Karjaševića da bi u narednom napadu Rudar zaprijetio ali Brajlović je otklonio opasnost.

U finišu su u igru ušli još Gavrić umjesto povrijeđenog Doffa te Ubiparip umjesto Mišića.

I kada su se svi na stadionu pomirili da će doći do podjele bodova, Plavi su zabili. Igrala  se 93.minuta i čekao se zadnji zvižduk sudije Muse. Lopta je došla na desnu stranu do Džafića koji centrira, lopta prelazi Ubiparipa i na nju natrčava Krpić koji glavom pogađa za veliko slavlje Musemićevih momaka.

S obzirom da su pratioci Sarajevo i Borac kiksali, prednost se u odnosu na njih dodatno povećala.

U zadnjem jesenjem kolu Plavi dočekuju na Tušnju “fenjeraša” iz Bijeljine.