Tuzlaci desetkovani savladali prvi puta Čelik

• 23. Novembra 2019.
  • 1053 Pregleda

Iako bez šest standardnih fudbaleri Tuzla City ostvarili su pobjedu nad Čelikom u okviru 17.kola BH Telecom Premijer lige BiH.

Bila je to minimalna ali velika pobjeda izabranika Elvira Baljića, koji su slavili pogotkom Beganovića iz 31.minute.

Zanimljivo je da su svi dosadašnji mečevi između ova dva tima završavali bez pobjednika, te je ovo prva pobjeda Tuzla Cityja nad Čelikom.

Baljić nije imao na raspolaganju golmana Fejzića pa je na golu bio Muminović. U zadnjoj liniju su nedostajali stoper Terzić kojeg je zamijenio Hasanović te lijevi bek Zlatković pa je kapiten Efendić mora na lijevi dok je desni bok pokrio Hadžanović.

Dva zadnja vezna bila su Sesar i Stjepanović, ispred njih ofanzivno Nukić desno i Crnkić lijevo, u vrhu umjesto povrijeđenog Ubiparipa startao je Ramić a iza njega junak Beganović, koji je dobio priliku umjesto povrijeđenog Husejinovića.

Na otvaranju utakmice nije bilo prilika pa se na prvo uzbuđenje čekalo do 20.minuta kada je Beganović “uhvatio” volej sa 25 metara koji je otišao iznad gola.

Pet minuta kasnije Sesar je izveo korner a Hasanović je glavom sa sedam metara šutirao pored gola.

U 28.minuti Beganović je probio desni bok, centrirao za Crnkića a ovaj ne šutira najbolje.

Bila je to uvertira u pogodak. Igrala se 31.minuta kada je Stjepanović odigrao pas za Nukića koji je s desne strane odigrao povratnu za Beganovića, koji sa ivice kaznenog prostora iz prve prizemnim udarcem pogađa malu mrežu za slavlje domaćina.

U 40.minuti Plavi su mogli do 2:0. Izveli su brzu kontru i kada se krenuli tri na jedan Crnkić, Beganović i Ramić, pomoćni sudija Perić je signalizirao ofsajd, što se naknadnim pregledom jasno vidjelo da Crnkić nije bio u nedozvoljenoj poziciji.

U finišu prvog dijela novi problemi za Baljića. Crnkić je u jednom sprintu osjetio bol u zadnjoj loži, pa je morao van a umjesto njega priliku je dobio junior Mešinović.

U nastavku meča Zeničani su pokušali na sve načine da dođu do poravnanja, a Plavi su prijetili iz kontra napada.

Nukić je tako u dva navrata pobjegao gostujućoj odbrani ali realizacije nije bilo.

Upravo se i on na sličan način povrijedio 15 minuta prije kraja a umjesto njegovou igru je ušao Šarčević.

Potom je i Ramić osjetio bol u nozi pa je umjesto njega u igru ušao Karjašević koji je u vezi rastrčano djelovao i pomogao svojoj ekipi da mirno privede utakmicu kraju.

Nakon ovog 17.kola Tuzla City ima 30 bodova a u dva preostala meča u 2019.godini gostuje kod Slobode i dočekuje Široki.