Plavi izjednačili, ali ostali bez boda na Koševu

• 24. Aprila 2023.
  • 1338 Pregleda

Fudbaleri Tuzla Cityja poraženi su minimalnim rezultatom na Koševu od Sarajeva sa 1:0.

Stigli su Plavi na najveći bh.stadion u punom sastavu, gdje je Bošnjaković u zadnjoj liniji ispred Fejzića postavio Ćorića, Šukilovića, Čelikovića i Mehidića, u vezi su startali Karjašević, Dušan Pantelić i Karić, na krilnim pozicijama Kuzmanović i Nukić a isturen u napadu Mehmedović.

Prvo poluvrijeme proteklo je u ravnoprvnoj igri sa nekoliko solidnih prilika na obje strane, ali prvi je kapitularao Fejzić, kada je Avramovski u 36.minuti prizemnim udarcem pogodio kontra ugao.

Na poluvremenu je Karić ostao u svlačionici pošto je bio opterećen žutim kartonom a u igru je ušao Ivaniadze.

Krenuli su Tuzlaci odlučnije da zabiju što prije gol i zabili su. U 72.minuti domaći stoper Šerbedžić odigrao je povratni pas prema svom golmanu, loptu je dodao do Dušana Pantelića koji odigrava pas za Ivaniadzea a ovaj pogađa za 1:1. Međutim, na opšte zaprepaštenje svih prisutnih pomoćnih sudija je podigao zastavicu, a na još veće iznenađenje glavni arbitar Sivac ga je uvažio i također pokazao da se radi o nedozvoljenoj poziciji, iako pravila nogometne igre jasno kažu da ova situacija ne može biti “ofsajd”. Jer je igrač druge ekipe odigrao pas za Pantelića.

Do kraja utakmice Bošnjaković je pokušao sa dodatnim izmjenama kako bi ekipa došal do još jednog gola, a priliku su dobili Đorđe Pantelić, Hadžić, Gavrić i Subašić ali na kraju je ostalo 1:0.

Naredna utakmica je već u srijedu kada na Tušanj dolazi Posušje, direktan konkurent u borbi za opstanak.