• 30. Jula 2023.
  • 581 Pregleda

Tuzla City je pobjedom otvorila novu sezonu! Plavi savladali Gošk u Gabeli 1:4.

Bošnjaković je u Gabeli izveo sljedeći sastav: Fejzić, Šukilović(C), Ristić, Ćorić, Nikić, Karjašević, Delimeđac, Mehanović, Mašović, Nukić i Hadžić.

I pored visokih temperatura prvi dio utakmice je protekao mirno i bez prilika. Domaćin je iskoristio prvu priliku i u 3. Minuti Mandić pogađa za vodstvo 1:0.

Dobru akciju Karjaševića i Mehanovića Mašović koristi i udarcem sa distance poravnava rezultat za 1:1.
Na poluvrijeme se otišlo sa nerješenim rezultatom.

Na poluvremenu Nikić ostaje u svlačionici dok Hadžić ulazi u igru.
Igrao se 51.minut kada Hadžić koristi grešku odbrane te dovodi plave u vodatvo.
Samo 6 minuta kasnije Hadžić se dobro okrenuo i odličnim udarcem sa šesnaesterca matirao Bobića za 1:3.
Bošnjaković je dao priliku mladim igračima: Redžić(19) i Garčević(17). Pored mladih igrača priliku za igru su dobili Kobiljar i Pantelić.

Igrao se 80ti minut kada dugu loptu Delimeđca koristi Mehanović i postavlja konačnih 1:4.