• 535 Pregleda

Tuzla City je remizirao na Mokrom Docu, odigravši 1:1 protiv Posušja.

Musemić u ovome susretu nije mogao računati  na bekovski par Nukić-Mehidić pa su na bokovima zaigrali Efendić i Tomašević a na stoperskim pozicijama ispred Brajlovića bili su Morris i Čeliković.

U vezi Doffo, Karjašević i Džafić. Mirzad Mehanović i Mešinović na krilnim pozicijama te u vrhu Krpić.

U 35.minuti sudija Gigović je jedan duel Čelikovića i Begića okarakterisao kao kazneni udarac, koji je Brajlović odbranio bivšem lijevom beku TC Lučiću.

Pet minuta kasnije Čeliković je dobio i drugi žuti karton pa su Plavi finiš prvog i cijelo drugo poluvrijeme igrali s 10 igrača.

Na početku drugog dijela Mišić mijenja Mešinovića.

U nastavku utakmice novi penal za domaćina nakon igranja rukom Efendića, a ovoga puta Brajlović je bio nemoćan.

U finišu meča Tuzlaci su stigli do poravnanja eurogolom Mišića na asistenciju Džafića za konačnih 1:1.

Na kraju su Plavi morali da se zadovolje s bodom, s obzirom na sve okolnosti u kojima su domaćinu dosuđena dva penala te isključenje Čelikovića u prvom poluvremenu.

Slijedi reprezentativna pauza, nakon koje Plavi dočekuju Zrinjski.