Plavi se prošetali šeherom i izborili četvrtfinale

• 27. Oktobra 2021.
  • 537 Pregleda

Tuzla City je sa 4:2 savladao Željezničar na Grbavici i plasirao se u 1/4 finale Kupa BiH.

Sjajno su Plavi otvorili meč i već nakon pet minuta na semaforu je bilo 0:2. Prvo je Mišić pogodio prečku a s gol-crte Džafić ubacio u gol.

U narednom napadu Mehidić je probio lijevi bok i odigrao povratnu za Mišića koji prizemnim udarcem pogađa za 0:2.

Željo se vraća u 19.minuti kada je Bojo izbjegao ofsajd i izašao sam pred Brajlovića te mirno pogodio.

Ipak, u 35.minuti Mirzad Mehanović pogađa nakon šuta Džafića te kratko odbijene lopte golmana Želje za 1:3.

Prvi dio na golu je počeo mladi Brajlović, u zadnjoj liniji Nukić, Morris, Čeliković i Mehidić, zatim Gavrić i Doffo defanzivno a Mirzad Mehanović ofanzivno, na krilnim Mešinović i Mišić te u vrhu Džafić.

U nastavku meča Tuzlaci nisu posustajali a ubrzo je pao i četvrti gol. Ponovo je Mehidić probio lijevi bok i odigrao sjajno povratnu za Mišića koji pogađa za 1:4.

Do kraja susreta domaći su uspjeli da postignu još jedan gol, a Tuzlaci nisu iskoristili svoje preko Nukića, Džafića, Doffa….

U drugom poluvremenu priliku su još dobili Efendić, Karjašević i Brkić.

Plavi su tako u jednoj lepršavoj i gledljivo utakmici došli do zaslužene pobjede i prolaza među osam u Kupu BiH.