Plavi se protiv Radnika vratili na pobjednički kolosijek

• 25. Aprila 2021.
  • 621 Pregleda

Tuzla City je pogocima Mišića i Crnkića sa 2:0 savladao Radnik na Tušnju u okviru 27.kola i tako se vratio na pobjednički kolosijek.

Musemićev tim je od prve do zadnje minute kontrolirao utakmicu i sasvim zasluženo došao do nova tri poena.

Zadnju liniju ispred Fejzića činili su Nukić, Morris, Barišić i Mehidić, u vezi Karjašević i Brkić, ofanzivno Mišić, Doffo i Crnkić te istureni Badji.

Odolijevao je Radnik napadima Tuzlaka sve do 28.minute, kada je Brkić gurnuo pas između stopera, gdje sjajno ulazi Mišić i lob udarcem vara Bilobrka za 1:0.

Do poluvremena su Tuzlaci prijetili još preko Badjija i Morisa ali mreža se nije tresla.

U nastavku utakmice Jagodićev tim se malo otvara i pokušava da izjednači, sto je otvorilo više prostora Plavima da dođu do drugog gola, što se i desilo u 65. minuti, kada je Nukić probio desni bok i ubacio dobro za Crnkića koji na drugoj stativi pogađa za 2:0.

Najbolju priliku gosti su imali preko motike u 81.minuti ali u situaciji “jedan na jedan” Fejzić izlazi kao pobjednik.

U drugom poluvremenu priliku su još dobili Džafić i Ramić te nešto manju minutažu Maksimović, Duraković i Mešinović.

Plavi su tako došli do tri nova vrijedna boda te nastavljaju borbu za mjesto koje vodi u Evropu.

Sljedeća utakmica je na Koševu protiv Olimpica.