Plavi skupo kažnjeni za promašaje na Grbavici

• 5. Oktobra 2020.
  • 678 Pregleda

Tuzla City je doživio četvrti ovosezonski poraz, u okviru 10.kola, gdje je sa minimalnih 1:0 poražen na Grbavici od sretnijeg i spretnijeg Željezničara.

Ključni momenat se desio u 63.minuti, kada je Bekrić primio loptu na 25 metara od gola i potpuno neometan se namjestio i šutirao sa ivice kaznenog prostora pored nemoćnog Muminovića.

Nalić se odlučio za Muminovića, u zadnjoj liniji za Nukića, Barišića, Kojića i Rugaševića, u vezi Karjaševića i Rustemovića, ofanzivno Džafića, Maksimovića i Crnkića te isturenog Ramića.

Zaprijetili smo prvi u 7.minuti preko Kojića, čiji šut glavom brani sjajni Erić.

U 14.minuti Bekrić centrira s desne strane a Lendrić s pet metara pored gola.

Četiri minute kasnije Bekrić na centaršut glavom šutira, a stativa spašava Muminovića.

U 26.minuti Barišić zbog povrede izlazi, a u igru ulazi Morris.

U 28.minuti Maksimović u dva navrata se nalazi u dobrim šansama, ali nema gola.

U drugo poluvrijeme Tuzlaci ulaze odlučni da zabiju gol.

U 49.minuti Maksimović i Crnkić promašuju nemoguće a Ramić pogađa prečku. Domaći su bili miljenici sreće.

Zadnjih pola sata Ubiparip dobija šansu umjesto Ramića a Nikolić umjesto Karjaševića.

Samo tri minuta kasnije 1:0 za Željezničar, strijelac je Bekrić.

U 80.minuti Stevanović dobiva drugi žuti i naši do kraja sa igračem više, ali bez učinka.

Plavi su stisli i pokušali do kraja da zabiju gol. Ušao je i Badji umjesto Rustemovića kako bi pojačali napad.

Pet minuta prije kraja Crnkić s pet metara šutira, ali Erić sjajno brani.

Prosto je nemoguće šta su naši sve promašili i na kraju ostali bez ijednog boda.

Sada slijedi reprezentativna pauza i pripreme za posljednji meč prvog kruga kada na Tušanj dolazi Zrinjski.