Plavi srušili prvaka i izborili opstanak

• 28. Maja 2023.
  • 758 Pregleda

U posljednjem 33.kolu Tuzla City je sa 3:0 savladao aktuelnog prvaka Zrinjskog i tako izborio opstanak u Premijer ligi i naredne sezone.

U ovome duelu Tuzlacima je igrala samo pobjeda  pa su od prve minute bili odlučni da tako i krenu.
Startao je Bošnjaković u oslabljenom sastavu ispred Barcole sa Nukićem i Mehidićem na bokovima te Šukilovićem i Nikitinom na stoperima.

U vezi su bili Dušan Pantelić i Karić, ofanzivno Kuzmanović, Subašić i Đorđe Pantelić te u vrhu napada Hadžić.

Iako su Mostarci izašli sa “šarenim” sastavom i takvi su bili jako opasni i stvarali su dosta problema domaćinu.

No, Plavi su ipak prvi zabili. Igrala se 17.minuta kada je Kuzmanović dobro ušao izmedju stopera Zrinjskog, šutirao sa desne strane a lopta se od jednog gostujućeg igrača odbila i dobila dodatan efej, te završila u maloj mreži.

Do kraja poluvremena Plemići su ponovo imali dominaciju, ali zahvaljujući Barcoli te zadnjoj liniji koja je osujetila sve napade i tako sačuvala mrežu.

U nastavku meča Plavi su zaigrali bolje. Igrala se 57.minuta kada je bilo 2:0. Dušan Pantelić je izveo korner, a bivši igrač Zrinjskog Irfan Hadžić glavom sa 8 metara pogađa za 2:0. I nije se radovao iz poštovanja prema dojučerašnjem klubu.

Deset minuta kasnije bilo je sve gotovo. Đorđe Pantelić je oduzeo stoperu Zrinjskog loptu na poprečnoj liniji i situaciju “jedan na jedan” riješio za konačnih 3:0.

Ubrzo je Dušan Pantelić dobio drugi žuti i put u svlačionicu. Na sreću, Zrinjski to nije kaznio.

Priliku su zadnjih dvadestak minuta dobili Hasanbegović, Burić, Mišić, Mujarić i Ivaniadze.

Tako su Plavi sezonu okončali na 7.mjestu.

Šampion je Zrinjski koji će igrati pretkolo Lige prvaka, dok će nas u Evropi još predstavljati Borac, Željezničar i Sarajevo a društvo najboljih napuštaju Leotar i Sloboda.