• 465 Pregleda

Na renoviranom Tušnju bodove su podijelili Tuzla City i Borac odigravši 2:2.

Krenuo je Bošnjaković sa Nukićem na desnom boku zbog povrede Ćorića dok su zadnji red ispred Fejzića činili još Šukilović, Čeliković i Mehidić.

U vezi Gavrić i Dušan Pantelić, ofanzivno Kuzmanović, Subašić i Ivaniadze te u vrhu Đorđe Pantelić.

Krenuli su Tuzlaci od prve minute odlučni da što prije zabiju gol. Prijetili su Plavi preko Kuzmanovića, Subašića, Ivaniadzea, Gavrića…ali gola nije bilo.

U 31.minuti Mehidić je centrirao a lopta pogodila u ruku jednog igrača Borca. Plavi su tražili penal ali sudija Kesić je samo odmahnuo rukom.

Pet minuta kasnije bilo je 0:1. Jedna duga lopta preletjela je zadnju liniju gdje se Mrkajić oslobodio svojih čuvara, prihvatio loptu na grudi i raspalio na drugu za vodstvo Banjalučana.

Od prve minute drugog dijela krenuo je Karjašević u vezi, Gavrić je pomjeren na mjesto stopera a Šukilović je ostao u svlačionici.

Ipak, Borac je zabio i drugi gol. Nakon skraćenog kornera “rezervista” Lukić glavom s pet metara, neometan povećava vodstvo na 0:2.

Hadžić ulazi umjesto Đorđa Pantelića, pravi solo prodor i biva srušen u kaznenom prostoru. Siguran sa 11 metara bio je Kuzmanović.

Potom Bošnjaković juriša da izjednači pa u igru ulazi drugi špic Mehmedović te Mešinović i Diaby.

Igralo se sudijsko vrijeme. Nakon duge lopte odbrana gostiju kratko odbija na koju natrčava Kuzmanović, ulazi u kazneni prostor i pogađa pod prečku za konačnih 2:2.

Na kraju su Plavi morali da se zadovolje bodom, gdje ih i dalje čeka borba za opstanak.

U narednom kolu je gostovanje kod Željezničara, a prije toga slijedi prva polufinalna utakmica Kupa BiH, gdje u srijedu na Tušnju gostuje Zrinjski.