Plavima cijeli plijen na Grbavici

• 9. Aprila 2023.
  • 336 Pregleda

Tuzla City ostvario je pobjedu na Grbavici savladavši Željezničar sa 0:1. Jedini gol na utakmici postigao je Harun Karić u 24.minuti utakmice.

Stigli su Tuzlaci u Dolinu ćupova bez Gavrića i Kuzmanovića te povrijeđenog Ćorića, pa je Bošnjaković bio primoran na desnog beka “gurnuti” Čelikovića, dok je prvi puta na stoperu zaigrao Nikitin sa Šukilovićem a na lijevom boku je bio standardni Mehidić.

U vezi su ordinirali Diaby, Karjašević i Karić, na krilima Nukić i Ivaniadze te u vrhu Mehmedović.

Plavi su dobro otvorili utakmicu i već poveli u 24.minuti. Nukić je probio desni bok i centrirao, a Karić na 10 metara od gola gostiju glavom pogađa mrežu Željezničara.

Prijetili su Plavi još u dva-tri navrata do kraja poluvremena ali rezultat se nije mijenjao.

U nastavku meča domaći su krenuli silovito s namjerom da što prije zabiju gol, ali Fejzić je u nekoliko situacija bravurozno intervenirao i zaustavio sve pokušaje Sarajlija. Pokušao je trener Plavih sa izmjenama, pa su priliku dobili Mešinović te Đorđe i Dušan Pantelić kao Subašić. Treba naglasiti i da smo zadnjih 20 minuta igrali s igračem manje, jer je Diaby dobio drugi žuti karton.

Bila je ovo prva prvenstvena pobjeda nakon 30.septembra, kada je u Srebreniku savladano Sarajevo, koja će sigurno podići samopouzdanje Plavima pred ostatak utakmica ove sezone u borbi za opstanak.

Naredni izazov za Tuzlake je u petak kada na Tušnju gostuje Velež.