Pobjeda nad ukrajinskim prvoligašem

• 5. Februara 2020.
  • 886 Pregleda

U trećoj pripremnoj utakmici u okviru boravka u Turskoj, fudbaleri Tuzla Cityja savladali su ukrajinskog prvoligaša Karpaty sa 1:0. Jedini strijelac na utakmici bio je Filip Arežina.

U ovome meču Baljić je izveo sljedeću postavu: Fejzić – Efendić, Kojić, Morris, Leković – Hasanović, Hadžanović – Kulović, Arežina, Crnkić – Badji.

U uvodnim minutama Plavi su prvi zaprijetili preko Crnkića koji je uspio da iznudi korner.

Ukrajinci prvi puta prijete u 24. minuti ali se igrači u zelenim dresovima nisu najbolje snašli.

Dva minuta kasnije Badji izlazi sam ispred golmana Ukrajinaca, ali se spetljao i propala je velika šansa.

Ipak, samo minut kasnije Plavi su poveli sa 1:0. Hasanović je napravio pritisak na zadnju liniju, oduzeo loptu i dodao do Arežine, koji se majstorski oslobađa protivnika i sjajno pogađa pod prečku.

Odlično je tuzlanski tim igrao i nakon postignutog gola. Konstantno su prijetili golu Karpatyja, ali do kraja prvog dijela većih šansi nije bilo i ostalo je 1:0 nakon 45 minuta igre.

U nastavak meč umjesto Fejzića ulazi Muminović a na mjesto Hadžanovića krenuo je Sesar, dok je u finišu meča Nukić zamiijenio Kulovića.

Meč se igrao uglavnom na sredini terena, a veliki vjetar otežavao je Baljićevom timu da razvije neki napad jer su igrali i protiv vjetra.

Najbolju šansu u nastavku Karpaty su imali preko Toločka čiji udarac u 65.minuti zaustavlja stativa.

Najozbiljniju šansu Plavi su u drugom dijelu imali kada je Crnkić jurnuo sam prema golu Ukrajinaca, ali lopta odlazi pored gola.

Tako su Plavi nakon poraza od TSC-a te pobjede nad Makedonijom od 3:0 savladali i ukrajinski Karpaty sa 1:0.