Poraz na Grbavici!

• 14. Avgusta 2022.
  • 419 Pregleda

Prvi ovosezonski poraz Tuzla City je doživio u okviru 5.kola gdje je poražen na Grbavici od Željezničara sa 4:2.

Tuzlaci su u ovaj meč ušli na krilima visoke 5:1 pobjede nad Sarajevom, ali protiv njihovog gradskog rivala nisu uspjeli ponoviti partiju od prije tri dana.

Trener Jović ulazi u meč sa identičnom postavom koja je razbila bordo tim gdje su ispred Fejzića bili Nukić-Hrkač-Čeliković-Mehidić u vezi Karjašević i Karić, ofanzivno Mešinović-Mišić-Kuzmanović te u vrhu Coulibaly.

Domaći su dominirali prvih pola sata i propustili nekoliko dobrih prilika, a poentirali su u 38.minuti kada je u kaznenom prostoru u padu rukom dotakao loptu Nukić, a sa 11 metara bio je siguran Šilić.

Tek što je počeo drugi dio bilo je 2:0. Nakon kornera Fejzić sjajno brani a na nju natrčava Gasal koji sa metar pogađa praznu mrežu.

Deset minuta kasnije bilo je 3:0. Isti igrač iskoristio je sjajno dubinsku loptu i pobjegao našoj zadnjoj liniji te zabio svoj drugi gol.

U 59.minuti lopta drugi puta pogađa u ruku Nukića a sudija Jelić ponovo svira penal. Umjesto Fejzića na gol ide Brajlović ali Santos je bio uspješniji.

Pokušao je Jović da osvježi tim nakon 4:0 pa su priliku dobili Smajlagić, Veselinović, Eleouet i Ferreyra što je rezultiralo sa dva gola koja su postigli “rezervisti” Smajlagić i Veselinović za konačnih 4:2.

Naredni susret je u srijedu kada će Plavi ugostit u Srebreniku ekipu Posušja u okviru zaostalog 2.kola, utakmice koja je ranije odgođena zbog nastupa Tuzla Cityja u Konferencijskoj ligi.