Poraženi na Grbavici i desetkovani pred Borac

• 17. Oktobra 2021.
  • 999 Pregleda

Tuzla City doživio je poraz od 2:1 na Grbavici.

Željezničar je odmah poveo na startu nakon kornera kada je sam ispred Fejzića ostao Vrhovac i s pet metara pogodio za 1:0.

Potom su Plavi preuzeli inicijativu i pleli mrežu oko gola domaćina. Prvo je Mešinović šutirao sa 12 metara ali su to domaći izblokirali, a u istom napadu nakon centaršuta Mišića gol pogađa Krpić, ali sudije signaliziraju ofsajd.

Pred kraj prvog poluvremena. U gužvi pred golom Fejzića najbolje se snalazi Zdunić za 2:0.

U nastavku utakmice Plavi dodatno pojačavaju tempo sto je rezultiralo golom, kada se u 66.minuti Džafić sjajno oslobodio svojih čuvara i prizemnim udarcem pogodio za 2:1.

Do kraja utakmice pokušao je Musemić do novog gola pa je u vatru gurnuo i Elvisa Mehanovića i Ubiparipa, te osvježio vezu sa Brkićem i Karjaševićem ali nismo uspjeli.

Meč su ispred Fejzića počeli Efendić, Šukilović, Morris i Mehidić, u vezi Doffo i Džafić, ispred njih Mirzad Mehanović, na krilima Mišić i Mešinović te u vrhu Krpić.

Treba dodati da je zbog povrede nakon pola sata igre teren napustio Šukilović kojeg je zamijenio Čeliković.

Uz poraz ostali smo za Borac (srijeda) bez njega te bez još trojice igrača koja su imala po dva žuta kartona (Čeliković, Džafić i Mišić).