Posušje palo nakon preokreta na Tušnju

• 26. Aprila 2023.
  • 466 Pregleda

Iako je Posušje na poluvremenu imalo prednost od 0:1, fudbaleri Tuzla Cityja kreirali su preokret u nastavku susreta i došli do pobjede od 3:1 u okviru 28.kola M;tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Izveo je Bošnjaković identičnu postavu kao na Koševu, s tim da je umjesto suspendiranog Karića startao Subašić.

Hladan tuš se desio na Tušnju u 8.minuti kada je  Rozić protutnjao po desnoj strani i centrirao za Georgijevića, koji na drugoj stativi sjajno posprema za vodstvo gostiju.

Potom slijedi opsada gola Posušaka, ali Mehmedović, Kuzmanović, Nukić, Karjašević i Subašić nisu uspjeli da zabiju. Uglavnom zahvaljujući sjajnom vrataru Kukiću koji je zbog povrede ostao u svlačionici na poluvremenu.

Odmah na početku drugog dijela dvostruka izmjena. Umjesto Dušana Pantelića i Subašića ulaze Hadžić i Đorđe Pantelić.

Izjednačili smo u 66.minuti kada je Mehidić odigrao za Đorđa Pantelića koji je probio lijevi bok i centrirao prizemno, a Hadžić natrčava na nju i pogađa za 1:1.

Deset minuta kasnije akcija s desne strane a ovaj put Đorđe Pantelić odigrava za Mešinovića koji ubacuje prizemno za Mehmedovića a ovaj na prvoj stativi pogađa pod prečku za preokret.

Pet minuta kasnije Mehmedović odigrava dubinski pas za Hadžića koji fino spušta loptu za Kuzmanovića, a ovaj drop-udarcem sa 16 metara pogađa donji lijevi ugao za konačnih 3:1.

Priliku su još dobili pred kraj susreta Gavrić, Mešinović te Mišić koji je zaigrao nakon pet mjeseci pauze.

Za vikend slijedi gradski derbi sa Slobodom.