Prvijenac Hasanovića dovoljan samo za bod u Ugljeviku

• 1. Decembra 2018.
  • 890 Pregleda

Tuzla City zaključio je 2018.godinu remijem u Ugljeviku kod Zvijezde 09.

Iako su izabranici Slobodana Starčevića bili bolji rival, iako su imali više od igre, bolje prilike, vodstvo…na kraju su morali da se zadovolje jednim, a po svemu su zaslužili tri boda.

Strateg Plavih u ovome duelu nije mogao računati na kapitena Kostića pa je stopersko mjesto zauzeo Širanovića. Također, nije konkurisao ni Šećerović te Crnkić pa su od prve minute krenuli Mitrović i Vukmirović.

Samo što je počeo susret bilo je 0:1.

Igrala se 3.minuta, kada je Stojčev izveo korner, Širanović je glavom prebacio do Hasanovića koji postiže prvijenac u plavom dresu.

Akciju u 18.minuti po desnoj strani poveli su Efendić i Nukić a na centaršut ovog drugog kasne Ubiparip i Stojčev.

Upravo su njih dvojica kreirali sjajnu priliku u 25.minuti ali napadač Tuzlaka slabo je reagovao.

Kazna je uslijedila u narednom napadu kada je nakon prekida, lopta došla do Huseinbašića koji je ostao sam i sa sedam metara neometan pogodio za izjednačenje.

U drugom dijelu Plavi su potpuno dominirali, gdje domaćinu nisu dopustili da ijednom ugroze gol Fejzića, ali šanse Ubiparipa, Murge, Stojčeva, Nukića i Šarčevića, nisu realizovane. Najbolju je imao Ubiparip koji je samo sa pet metara pogodio golmana Erića.

Na kraju imamo za čim da žalimo s obzirom na propuštene prilike.

Zvijezda 09-Tuzla City 1:1

Gradski stadion u Ugljeviku. Gledalaca: 300. Sudija: Admir Musić (Sarajevo). Strijelci: 0:1 Hasanović (3), 1:1 Husseinbašić (29).

Zvijezda 09: Erić, Huseinbašić (od 80.Ćulum), Tojčić, Brkić, Filipović, Osmanagić, Vojnović, Predragović (od 90.Stanišić), Jovović, Babić, Zekanović. Trener: Darko Nestorović.

Tuzla City: Fejzić, Efendić, Širanović, Kojić, Čomor, Hasanović, Mitrović, Nukić, Stojčev (od 75.Murga), Vukmirović (od 58.Šarčević), Ubiparip. Trener: Slobodan Starčević.