Sloga odnijela bodove u Doboj

• 6. Maja 2023.
  • 486 Pregleda

Tuzla City doživio je poraz na Tušnju od dobojske Sloge sa 1:2 u okviru 30.kola M;tel PL BiH.

Tuzlaci su krenuli sa skoro istom postavom kao protiv Slobode, gdje su zadnju liniju ispred Fejzića činili Ćorić, Šukilović, Čeliković i Mehidić u vezi Karjašević, Karić i Ivaniadze, na krilima Kuzmanović i Đorđe Pantelić te u vrhu Hadžić.

Plavi su sjajno otvorili meč kada je nakon centaršuta Mehidića, u pokušaju da izbije loptu loptu Milanović pogađa vlastitu mrežu. Bila je to 13.minuta.

Ipak, Dobojlije se brzo vraćaju. Nakon jedne nesmotrene i slabe reakcije pred golom Fejzića, Krsovski se najbolje snalazi i pogađa za 1:1.

Na poluvremenu Karić ostaje u svlačionici, Čeliković ulazi u vezni red a Nikitin zauzima mjesto stopera. Ivaniadze takodjer ostaje u svlačionici a ulazi Mišić.

Djelovali su na momente Plavi nešto konkretnije ali nakon nekoliko prilika nije bilo gola. Ušao je i Nukić na desni bok umjesto Ćorića te Mehmedović umjesto Hadžića ali gola nema u mreži Sloge.

I onda kako to obično biva, stiže kazna. Dobojlije su izvele jednu kontru. Igrala se 87.minuta, Kulenović je pobjegao Nikitinu i pogodio suprotni ugao za konačnih 1:2.

Ovim porazom Plavi su došli u još težu poziciju i sada do kraja imaju tri meč lopte. U Trebinju i Konjicu protiv direktnih konkurenata te kod kuće u zadnjem kolu protiv Zrinjskog.