Tuzlaci do vrha napunili mrežu Mladosti

• 15. Avgusta 2020.
  • 705 Pregleda

Fudbaleri Tuzla Cityja sa uvjerljivih 2:5 savladali su Mladost u Doboju kod Kaknja i u potpunosti opravdali epitet favorita u okviru 4.kola M;tel Premijer lige BiH.

Bila je ovo druga ovosezonska pobjeda Nalićevog tima, koji je očito “naplatio” sve one promašaje u prethodna tri meča, kada je stvorio izuzetno puno prilika.

Za razliku od meča na Koševu, Nalić je napravio samo jednu izmjenu pa je umjesto Badjija od prve minute krenuo Ramić kao istureni napadač, iza njega Maksimović, Ubiparip i Nukić, defanzivno Rustemović i Karjašević dok su zadnju liniju ispred Fejzića činili Đerić, Kojić, Barišić i Rugašević.

Plavi su dobro otvorili meč, kada je Maksimović u 8.minuti načeo Mladost, koji se najbolje snalazi nakon prodora Rugaševića i akcije sa Nukićem I Ramićem po lijevom boku.

Mogli su domaći do poravnanja kada je u 21.minuti Hadžić izašao pred Fejzića, ali golman Plavih izlazi kao pobjednik.

U sljedećem napadu bilo je 0:2. Nukić je sjajno probio po desnom boku i odigrao za Ubiparipa koji udarcem sa 12 metara postiže svoj prvi ovosezonski gol.

U 28.minuti već je bilo 0:3 kada je Ramić na asistenciju Nukića povisio vodstvo Plavih.

U 40.minuti nakon jedne duge lopte Fejzić istračava i van kaznenog prostora igra rukom, zbog čega dobiva direktan crveni karton.

Nalić je bio primoran da Ramića izvede iz igre pa je na gol stao Muminović.

Zadnjih pola sata dobili su Duraković i Crnkić umjesto Rugaševića i Maksimovića.

U 67.minuti domaći smanjuju preko Nikolića, ali već u narednom napadu Crnkić povisuje vodstvo na 1:4, kada je promiješao zadnju liniju.

Domaćin s igračem više se ne predaje pa Dedić u 78.minuti iz slobodnog udarca smanjuje na 2:4, da bi konačnih 2:5 postavio Badji, deset minuta prije kraja meča, nakon Nukićeve nove asistencije.