Tuzlaci se oprostili od Kupa prije finala

• 20. Aprila 2023.
  • 370 Pregleda

Visokim porazom u polufinalu Kupa sa 4:0 od Zrinjskog, fudbaleri Tuzla Cityja oprostili su se od najmasovnijeg takmičenja u državi.

Bošnjaković je odlučio da odmori neke igrače pred nedjeljni susret na Koševu pa su priliku dobili oni igrači koji su do sada manje igrali.

Ispred Barcole zadnju liniju su činili Radić, Hasanbegović, Nikitin i Čeliković, u vezi Karjašević i Diaby, ofanzivno Mešinović, Subašić i Burić te u vrhu Hadžić.

Zrinjski je cijelo vrijeme držao posjed i pleo mrežu oko našeg gola a mrežu Plavih su načeli u 37.minuti kada je Jakovljević nakon kornera pogodio za 1:0.

U nastavku su priliku još dobili Mehmedović, Đorđe Pantelić, Mujarić i junior Garčević. Zrinjski je nastavio da dominira i zabije još tri gola.

Plavi su tako oprostili se od Kupa na korak od finala i sada se u potpunosti okreću prvenstvu gdje ih čeka borba za opstanak u društvu najboljih.