U Tuzli srušen i Široki za kraj sjajne jeseni

• 7. Decembra 2019.
  • 924 Pregleda

Izuzetno uspješnu jesen fudbaleri Tuzla Cityja zaključili su pobjedom nad Širokim.

Junak meča bio je Vojo Ubiparip koji je majstorskim golom iz slobodnog udarca postigao pobjedonosni gol.

Trener Elvir Baljić nije u ovome meču na raspolaganju imao povrijeđene Fejzića, Crnkića i Zlatkovića, zatim Morrisa te Terzića i Zitounija s kojima su nedavno raskinuti ugovori.

Između stativa bio je sjajni Muminović, ispred njega Nukić, Hasanović, Kojić i Efendić, u vezi Sesar i Hadžanović, ofanzivno Ubiparip, Beganović i Šarčević te isturen Ramić.

U prvoj minuti Plavi su mogli do gola kada je na asistenciju Nukića iz voleja pokušao Ubiparip, ali golman gostiju sjajno je reagovao.

U prvih 20 minuta Tuzlaci su imali apsolutnu dominaciju i pleli su mrežu oko gola gostiju, ali pogotka nije bilo. Široki je uspio da se potom konsoliduje, ali nisu bili posebno opasni.

Zatim je Beganović probao sa 25 metara ali je lopta otišla preko gola, kao i kapiten Efendić sa ivice kaznenog prostora, ali pored gola.

U nastavak meča Baljićev tim je ušao odlučno da zabije što prije gol. Igrala se 49.minuta kada je u prodoru bio Ramić kojeg su gosti srušili na 20 metara od gola. Loptu je namjestio Ubiparip i preko živog zida majstorski pogodio za 1:0.

Pet minuta kasnije golman Zlomislić je bio prisiljen da istrči i izbije loptu koju je na 40 metara prihvatio Nukić i pokušao da lobuje golmana, ali je ona odsjela na mreži. Zamalo je bio neprecizan.

U 62.minuti na centaršut Kvesića sa petara je pokušao Franjić ali je Muminović bio sjajan u dva navrata.

Potom su prilike dobili Stjepanović umjesto Sesara, Burić umjesto Šarčevića te Karjašević umjesto Beganovića.

U sudijskom vremenu još jedna sjajna intervencija Muminovića. Hrkač je na povratnu loptu sjajno natrčao i opalio, ali golman domaćin bravurozno brani.

Bila je ovo nova pobjeda Tuzla Cityja za kraj sjajne jeseni i velika 34 boda, s obzirom da jesenji prvak Sarajevo ima samo dva boda više.