Velež odnio bod s Tušnja

• 15. Aprila 2023.
  • 318 Pregleda

Tuzla City nije uspio potvrditi pobjedu s Grbavice. Plavi su u petak remizirali s Veležom odigravši 1:1.

Imao je Bošnjaković problema prilikom sastavljanja tima, gdje je na golu umjesto Fejzića startao Barcola, na desnom beku u izostanku Ćorića i Nukića prvi puta je zaigrao Burić. Nije bilo ni Čelikovića, Karjaševića i Diabya.

Stoperska mjesta su zauzeli opet Šukilović i Nikitin, na lijevom boku Mehidić. U vezi Dušan Pantelić, Gavrić i Karić, na krilima Ivaniadze i Kuzmanović te u napadu Mehmedović.

Prvih 45 minuta Plavi su imali nekoliko prilika ali Mehmedović, Karić, Kuzmanović i Ivaniadze nisu bili precizni.

U nastavku meča ponovo atak Tuzlaka. Gurnuo je u vatru Bošnjaković i Hadžića te Mešinovića, Subašića i Đorđa Pantelića koji je Plavima donio bod u sudijskoj nadoknadi.

Prije na deset minuta Haskić se sjajno oslobodio svojih čuvara, pogodivši pod prečku Barcolinog gola.

Na kraju remi i nastavak borbe za opstanak.

Sljedeći duel je u srijedu u Čitluku, gdje Plavi igraju uzvratni meč polufinala Kupa BiH protiv Zrinjskog.