Željezničar odnio cijeli plijen u Sarajevo

• 31. Oktobra 2022.
  • 402 Pregleda

U 16.kolu Tuzla City je doživio poraz u Srebreniku od Željezničara sa 1:2.

Plavi su u ovaj duel ušli oslabljeni bez napadača Smajlagića čije mjesto je u vrhu zauzeo Eleouet. Iza njega ofanzivno su djelovali Kuzmanović, Pantelić i Mišić a defanzivno Karić i Diaby, dok su zadnju liniju ispred Malcolma činili Nukić, Šukilović, Čeliković i Mehidić.

Bila je to ravnopravna igra u prvih 45 minuta, a sarajevski tim je u finišu prvog dijela došao do prednosti, kada je nakon centaršuta s lijeve strane, golman Malcolm kratko odbio loptu na koju natrčava Amoah za 0:1.

U nastavku susreta Željo je udvostručio prednost , kada je Štilićev udarac sa 20 metara pogodio u leđa Mehidića te završio iza leđa Malcolma.

Ubrzo su Tuzlaci ostali sa 10 igrača kada je Nukić zaradio drugi žuti, ali su do kraja uspjeli da postignu počasni gol preko Pantelića.

Pet minuta prije kraja u kaznenom prostoru je srušen “rezervista” Mendeš, ali za sudiju Martinovića to nije bio penal.

U narednom kolu Plavi gostuju u Trebinju kod Leotara.