Zukić iskoristio poigravanje Nurkovića

• 13. Oktobra 2018.
  • 1450 Pregleda

Tuzla City poražen je minimalnim rezultatom od 0:1 od ekipe Slobode u prijateljskom ogledu dva tuzlanska premijerligaša, koji je odigran u subotu u Simin Hanu.

I jedan i drugi trener izveli su kombinovane timove, kako bi isprobali određene varijante i kako bi imali što bolji uvid s čim raspolažu za naredni vikend, kada Sloboda gostuje u Sarajevu a Tuzla City dočekuje Mladost.

Meč za domaće počeli su Nurković na golu, ispred njega Čomor, Širanović, Obrenović i Šarčević u zadnjoj liniji. U vezi kao defanzivci Mitrović i Stjepanović, ofanzivno Nurkić, Stojčev i Vukmirović te u vrhu Murga.

Stvorili su Plavi nekoliko izglednih prilika u prvom poluvremenu, a najbolju je imao Nukić kada je sam izašao pred golmana koji je loptu zaustavio glavom.

S druge strane Sloboda nije pretjerano prijetila ali je prva zabila gol. Šarčević je odigrao povratnu loptu za golmana Nurkovića, koji se poigravao s njom a Zukić je iskoristio tu njegovu nesmotrenost te pogodio praznu mrežu.

U nastavku meča šansu su dobili Oštraković na golu, zatim Efendić, Kojić,  Musić, Ramić, Hasanović, Omerović…, ali Plavi nisu mogli do gola.

Meč je obilovao brojnim grubim startovima i utakmica je imala skoro takmičarski karakter, gdje su se na obje strane i jedni i drugi borili za mjesto u timu.